התחברות

פלאשעון לוגו

בטיחות התדרים בשימוש בבני האדם

מסתבר שכל הגוף שלנו עובד על תדרים. לדוגמא המוח.

המוח האנושי פועל בצורה אלקטרו-כימית. כלומר כתוצאה מפעילות המוחית מופקים שדות אלקטרומגנטיים. שדות אלקטרומגנטיים הם תוצאה של תנועת אלקטרונים. המוח פולט כל הזמן קרינה אלקטרומגנטית חלשה ביותר שאותה ניתן לקלוט באמצעות חיישני EEG המותאמים לכך.

מוח האנושי פועל בחמשת טווחי התדרים:

Hz 3 – 0.5 – גלי דלתא. גלי דלתא מייצגים בעיקר מצבים של שינה. כלומר, כאשר המוח נמצא במצב של שינה יש סנכרון גבוה בין המערכות השונות במוח וישנה פעילות מוחית נמוכה.

Hz 7 – 4 – גלי תטא. גלי תטא מאפיינים חלימה בהקיץ, מנוחה מנטלית, את המצב בין ערות לשינה, מצבי מדיטציה שונים. תדר התטא הינו חשוב ביותר ומסנכרן בין מנגנונים שונים במוח וקשור לפונקציונליות של מספר רב של מנגנונים אלה.

Hz 15 – 8 – גלי אלפא. גלי אלפא מאפיינים מצב של מנוחה בו אנו רגועים ושלווים. זהו תדר הדומיננטי ביותר אצל רוב בני האדם הבוגרים וגם אצל רוב הצעירים.

Hz 31 – 16 – גלי בטא. גלי בטא מייצגים עוררות, למידה, יכולת קוגניטיבית, קשב ולעיתים אפילו חרדה.

Hz 100 – 31 – גלי גמא. גלי גמא מייצגים את התדר הגבוה ביותר ומאפיינים מצבי קיצון של המוח. זהו תדר שאינו מייצג פעילות רגילה של המוח אלא מייצג מצבי קיצון כשאנו נמצאים בסיטואציה המאיימת על חיינו.

איברים אחרים בגופינו פועלים על תדרים האחרים. לכל תא בגופינו יש תדר משלו שעליו הוא עובד.

על רעיון התדרים פותחה גם אלקטרותרפיה. אלקטרותרפיה היא טכניקה טיפולית בתוך תחום הפיזיותרפיה המיישמת שימוש במכשירים שונים המפיקים זרמים חשמליים מסוגים שונים למטרות טיפוליות מגוונות לצורך ריפוי והפחתת כאבים. באמצעות זרמים אלו ניתן לעורר גירוי בעצבים בגופנו ולטפל בפתולוגיות שונות, לחזק שרירים ולהפחית כאבים.


בטיחות של פלאשעון

פלאשעון שולח לגוף מיקרו אותות חשמליים בטווח שידור עד 1000Hz. תדרים אלו הם תדרים בטוחים לגוף האדם לפי תקנים הבינלאומיים.

לפלאשעון אין תקשורת ואין קרינה.

Select your currency
he_ILעִבְרִית
Skip to content